БОЈЕ СЕЋАЊА

Истина је да уметници никад не умиру, они настављају да живе кроз своја дела, кроз своје стваралаштво. Та дела су мостови који повезују и спајају, ван категорија, ван времена. Они су ти који су нас данас окупили овде истим поводом, истим сећањем. Наша школа расписала је ликовно-литерарни конкурс на тему „Боје сећања“.

Овај конкурс има за циљ да слави уметност, живот и сећање на прерано преминулу Лелу Томашевић, талентовану уметницу, посвећену наставницу ликовне културе, нашу драгу колегиницу која је својом страшћу према уметности, животу и раду са децом оставила дубок траг у нашој школи.

У оквиру ликовног дела конкурса пристигло је 208 радова из већине чачанских школа, као  и један средњошколски рад.  На основу одлуке стручног жирија равноправне награде освојили су следећи ученици:

НАГРАЂЕНИ:  Валентина Васовић 7.р.  ОШ „ Др Драгиша Мишовић“

Анђела Арсовић 5.р. ОШ „Вук Караџић“

Исидора Сенић 8.р. ОШ „Владислав Петковић Дис“

Сара Лазовић 6.р. ОШ „Бранислав Петровић“

Ђорђе Синђелић 7.р. ОШ „Владислав Петковић Дис“

ПОХВАЉЕНИ су : Софија Розгић 7.р. ОШ „Др Драгиша Мишовић“

Анастасија Аврамовић 8.р. ОШ „Божо Томић“

Андреа Бранковић 8.р. ОШ „Др Драгиша Мишовић“

Нина Петрић 5.р. ОШ „Владислав Петковић Дис“

Миа Радивојевић 5.р. ОШ „Милица Павловић“

Огњен Јековић 6.р. ОШ „Прељина“

Наталија Ћурчић 8.р. ОШ „Владислав Петковић Дис“

Ива Крнетић 7.р. ОШ „Свети Сава“

Лаура Раковић 6.р. ОШ „Милица Павловић“

Андреа Смиљанић 6.р. ОШ „Владислав Петковић Дис“

Софија Ћурчић 5.р. ОШ „Танаско Рајић“

Нађа Шијаковић 5.р. ОШ „Ратко Митровић“

У литерарном делу конкурса учешће су узели ученици четири школе. Најбољи радови награђени су у три категорије.

У категорији ученика млађих разреда награду је освојио Павле Настић, ученик 3. р. ОШ „Милица Павловић“.

Другу категорију чинили су радови ученика 5. и 6. разреда. За најбољи рад проглашен је састав Иве Јанковић, ученице 5. разреда ОШ „Владислав Петковић Дис“.

Међу ученицима 7. и 8. разреда награду је добила ученица 7. р. ОШ „Свети Сава“ Ива Крнетић.

Међу похваљенима нашли су се радови Нине Петрић, ученице 5.р. ОШ „Владислав Петковић Дис“ и Андреја Марићевића, ученика 7. разреда ОШ „Свети Сава“.